Zaawansowana technologia wizualizacji w Centrum Projektowym Opla

Firma Opel kontynuuje inwestycje w infrastrukturę projektową. Centrum Projektowe w Rüsselsheim zostanie rozbudowane nakładem 11 milionów euro. Supernowoczesne technologie wizualizacji i łączności umożliwią jeszcze lepszą i bardziej efektywną pracę. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2017 roku.

Firma Opel kontynuuje inwestycje w infrastrukturę projektową. Centrum Projektowe w Rüsselsheim zostanie rozbudowane nakładem 11 milionów euro. Supernowoczesne technologie wizualizacji i łączności umożliwią jeszcze lepszą i bardziej efektywną pracę. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2017 roku.

Uroczystość rozpoczęcia rozbudowy i modyfikacji ośrodka odbyła się we wtorek z udziałem dyrektora generalnego firmy Opel, dr. Karla-Thomasa Neumanna. W symbolicznym wbiciu pierwszych łopat uczestniczyli także Mark Adams, wiceprezes ds. designu oraz Uwe Baum, zastępca przewodniczącego Rady Pracowniczej w firmie Opel.
astra_podwozie
„Znakomite wzornictwo zawsze było jednym z głównym atutów marki Opel” — powiedział dr Neumann. „Rozbudowa Centrum Projektowego otworzy nowe możliwości przed naszym kreatywnym zespołem i pomoże nam przejść do następnego etapu ofensywy modelowej. Inwestycja wzmocni także pozycję Centrum Projektowego w Rüsselsheim jako europejskiego fundamentu globalnego rozwoju firmy”.

Uwe Baum dodał: „Cieszę się z rozpoczęcia kolejnej inwestycji budowlanej w Rüsselsheim. Jest ona kolejnym dowodem na to, że Opel wraca do gry. Nowy obiekt zapewni także niezbędną przestrzeń dla ponad 80 nowych pracowników zatrudnionych ostatnio przez Europejskie Centrum Projektowe”.

Sprzęt do projekcji wirtualnej rzeczywistości, kompleksowe systemy wideokonferencyjne, a także niezwykle nowoczesna koncepcja sieci, umożliwią pracownikom Centrum Projektowego jeszcze szybsze podejmowanie decyzji.

„Najnowocześniejsze wyposażenie pozwoli na łączenie i wzajemne porównywanie różnych technologii i technik — od glinianych modeli do rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej. Dzięki temu firma Opel będzie mogła wyznaczać międzynarodowe standardy w tym sektorze” — powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania.

W ostatnim czasie jest to już druga poważna inwestycja Opla w dziedzinie projektowania. Wcześniej, nakładem 5 milionów euro, firma zbudowała centrum frezowania wysokoobrotowego.

Poszerzenie możliwości w zakresie projektowania jest kolejnym etapem realizacji zakrojonej na szeroką skalę ofensywy modelowej Opla. Do 2020 roku firma wprowadzi na rynek 29 nowych modeli. Pierwszym z nich będzie nowa Astra Sports Tourer, której dostawy rozpoczną się już od kwietnia.

Możliwości inżynierów Opla można obecnie podziwiać na salonie motoryzacyjnym w Genewie. W mediach głośno jest między innymi o modelu Opel GT Concept, który miał tam swoją światową premierę. Ten wyznaczający trendy sportowy samochód odzwierciedla nieustający innowacyjny potencjał firmy Opel, a jego oszałamiająca i minimalistyczna sylwetka została zaprojektowana przez pasjonatów z zachowaniem zasady czystości formy. Pełnokrwisty sportowy pojazd z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła jest nową interpretacją koncepcji stylistycznej firmy Opel.

Źródło: Opel Media Polska.