Dla indywidualistów: każdy Opel z rodziny X oferuje coś eXtra

Opel Mokka X, Opel Crossland X i Opel Grandland X to trzej przedstawiciele nowej rodziny nowoczesnych SUVów i crossoverów marki Opel. Crossland X i Grandland X, nowości rynkowe oferujące coś eXtra, są odpowiedzią firmy Opel na rozwój segmentu samochodów sportowo-użytkowych. Zakłada się, że wraz z wprowadzeniem na rynek tych modeli w ciągu kolejnych miesięcy, staną się one jednym z głównych czynników rozwoju marki.

Modele z rodziny X są zaprojektowane, aby spełniać zróżnicowane upodobania i specyficzne potrzeby użytkowników. Jednym z bestsellerów i wyznaczników trendów w segmencie małych SUV‑ów jest dobrze znany wyrazisty Opel Mokka X. Z kolei nowy Opel Crossland X i jego większy brat Grandland X zapewnią marce dodatkowy rozwój w ramach ofensywy produktowej Opla realizowanej pod hasłem „7 w 17”, zgodnie z którym producent z Rüsselsheim zamierza wprowadzić na rynek aż 7 nowych modeli w bieżącym roku. Wszystkie modele z rodziny X odgrywają ważną rolę w tej ofensywie, a ich wspólne cechy to atletyczna sylwetka i funkcjonalność pojazdu sportowo-użytkowego. Jednocześnie, jak wyjaśnia wiceprezes ds. projektowania w firmie Opel, Mark Adams, każdy z nich jest wyjątkowy i ma własną grupę potencjalnych klientów.

Opel Mokka X: muskularny SUV z napędem na wszystkie koła dla poszukiwaczy przygód

Opel Mokka X był pierwszym przedstawicielem rodziny X, a o jego rynkowym sukcesie świadczy ponad 750 000 zamówień złożonych dotychczas przez klientów. Kierowcy Mokki X cenią w niej typową dla SUV‑a wyższą pozycję w fotelu oraz wynikającą z tego doskonałą widoczność. Kompaktowy model przyciąga wzrok sportową i muskularną stylistyką kojarzącą się z przygodą. Szeroki przód przy długości tylko 4,28 metra potęguje wrażenie stałej gotowości do nowych wyzwań. Model ten aż dwukrotnie zdobywał tytuł „Samochodu Roku z napędem na wszystkie koła” — między innymi dzięki opcjonalnemu wyposażeniu w taki układ napędowy. „Mokka X to naprawdę świetny model, łączący sportowy charakter, dynamizm i solidność w innowacyjnym i ambitnym opakowaniu” — powiedział Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w firmie Opel.

Opel Crossland X: bezkompromisowy, wyrazisty, sympatyczny i niezwykle praktyczny

Opel Crossland X, dostępny od początku marca, uzupełnia ofertę kompaktowych i uniwersalnych modeli niemieckiej marki. Wiele cech — w tym masywna stylistyka, wyższa pozycja foteli oraz przynależność do segmentu SUV B — łączy go z Mokką X. „Crossland X ma jednak swój własny, niepowtarzalny charakter. Wnętrze samochodu prezentuje się fantastycznie i przypadnie do gustu osobom, które oczekują większej funkcjonalności od samochodu rodzinnego, ale nie akceptują kompromisów pod względem stylu” — powiedział Mark Adams.

Z zewnątrz Crossland X zwraca uwagę opcjonalnym kolorem dachu kontrastującym z resztą nadwozia oraz atrakcyjną sylwetką SUV‑a, natomiast w środku zaskakuje przestronnością i uniwersalnością. Mimo długości zaledwie 4,21 metra może nim podróżować 5 osób, a dzięki mechanizmowi pozwalającemu na przesuwanie tylnych siedzeń w zakresie 150 milimetrów pojemność bagażnika można zwiększyć do 520 litrów. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy bagażnik ma aż 1255 litrów pojemności. Wyjątkowe połączenie funkcjonalności, zwrotności i sportowej elegancji sprawia, że Opel Crossland X jest idealnym samochodem zarówno na wyjazd po zakupy do pobliskiego sklepu, jak i na dłuższą wyprawę. To kompaktowy i wszechstronny model dla rodziny mieszkającej w mieście.

Opel Grandland X: sportowy, a przy tym elegancki i obszerny mocny rywal

I wreszcie Grandland X — większy krewniak Mokki X i Crosslanda X, który od jesieni tego roku będzie reprezentował markę Opel w segmencie SUV C. „Nowy Grandland X ma wszystkie atrybuty, jakich można oczekiwać od znakomitego modelu sportowo-użytkowego” — powiedział Adams. „Eleganckie i dynamiczne nadwozie skrywa przestronne i uniwersalne wnętrze wykończone materiałami w dobrym gatunku. Także i w tym modelu sportową dynamikę połączono z solidnością i detalami godnymi klasy premium”.

Grandland X mierzący 4,48 metra długości pręży muskuły pod sportowym nadwoziem. Krótkie zwisy nadają mu eleganckie proporcje. Kompaktowego SUV‑a z bagażnikiem o maksymalnej pojemności 1652 litrów można zamówić z opcjonalnym czarnym dachem podkreślającym indywidualny styl pojazdu. W Grandlandzie X zastosowano szereg innowacyjnych technologii, takich jak poprawiający przyczepność elektroniczny system „Grip Control”, adaptacyjny tempomat z funkcją wykrywania pieszych, system automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy oraz kamera 360°. Taka konfiguracja zapewnia Grandlandowi X mocną pozycję w klasie kompaktowej.

Grandland X, podobnie jak jego mniejsi krewniacy, oferuje wysoki komfort między innymi dzięki opcjonalnym ergonomicznym przednim fotelom z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) oraz znakomitej łączności zapewnianej przez system Opel OnStar i systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto.

Bestsellerowa Mokka X oraz nowości rynkowe Crossland X i Grandland X to praktyczne modele o sportowym wyglądzie, wyposażone w innowacyjne rozwiązania, które pozwalają zaspokoić zróżnicowane potrzeby nabywców coraz popularniejszych samochodów sportowo-użytkowych. „Wszystkie te pojazdy mają wspólne DNA, ale każdy z nich wyróżnia się indywidualnym stylem i pełni inną rolę w portfolio marki Opel” — podsumował Mark Adams.

Źródło: GM Media Polska