Zupełnie nowy Opel ADAM inspiruje młodych artystów

Zupełnie nowy Opel ADAM inspiruje młodych artystów.


Filmy, zdjęcia i materiały informacyjne dostępne są na „mikrostronie ADAM&YOU”.

Firma Opel, gotowa do wprowadzenia na rynek zupełnie nowego, eleganckiego samochodu miejskiego ADAM, zawarła umowy na wyłączność z kilkoma awangardowymi artystami, takimi jak Julien Simshäuser, „Totally Enormous Extinct Dinosaurs” i „Invernomuto”. Ci młodzi i obiecujący twórcy z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch reprezentują również rynki, na których Opel ADAM powinien cieszyć się największym zainteresowaniem po wprowadzeniu modelu do sprzedaży na początku 2013 r. Efekty współpracy z artystami będą prezentowane na „mikrostronie ADAM&YOU” zawierającej filmy, relacje zza kulis projektu oraz zdjęcia.

Dyrektor ds. Marketingu Marki Opel, Tomas Caetano, mówi: „Cieszymy się, że przy wprowadzaniu na rynek naszego szykownego miejskiego Opla ADAM będziemy pracować z tak utalentowanymi awangardowymi artystami młodego pokolenia. Opracowując model, postawiliśmy nie tylko na tradycyjną niemiecką myśl techniczną, ale w dużej mierze także na kreatywność, aby umożliwić personalizację samochodu w możliwie największym zakresie. Ta kreatywność i indywidualizm znalazły odzwierciedlenie w pracach artystów”.

 

Współpraca z artystami rozpoczęła się od tego, że pozwolono im zajrzeć za kulisy prac nad Oplem ADAM na długo przed opublikowaniem pierwszych zdjęć modelu. Z tej inspiracji powstały trzy zdecydowanie różniące się projekty, z których każdy harmonizuje z charakterem trzydrzwiowego i czteromiejscowego auta. Trzy odmienne pod względem „nastroju” wersje — ADAM JAM, ADAM GLAM i ADAM SLAM — można zindywidualizować w stopniu niespotykanym w innych pojazdach na rynku.

 

Od dinozaurów do super bohaterów

Dla Juliena Simshäusera inspiracją było najwyraźniej przestronne wnętrze Opla ADAM. Artysta z Heidelbergu zaprojektował cyfrowy świat, coś w rodzaju interaktywnej krainy czarów z falującymi liniami i abstrakcyjnymi kształtami. „Tak jak ja mogę podłączyć smartphone’a do Opla ADAM, zwiedzający może podłączyć się do mojej instalacji i wprawić wszystko w ruch, wydając odpowiednie polecenia” — wyjaśnia Simshäuser. 23-latek okrzyknięty „Cyfrowym Artystą Roku” w 2009 r. koncentruje się w swojej pracy nad relacją między naturą a technologią, snując rozważania nad tym, do czego prowadzi coraz większe uzależnienie od sieci społecznościowych.

Orlando Higginbottom, używający pseudonimu „Totally Enormous Extinct Dinosaurs”, słynie z kolorowych nakryć głowy i kostiumów T-Reksa. Ten producent muzyczny i DJ skupił się na odcieniach i możliwościach personalizacji. Tak powstał bogaty, barwny i wypełniony konfetti wideoklip towarzyszący utworowi „American Dream Part II”. Ścieżka dźwiękowa z nowo wydanego debiutanckiego albumu artysty, zatytułowanego „Trouble”, została uznana za „najgorętszą płytę świata” przez pierwszy program radia BBC w Wielkiej Brytanii jeszcze przed premierą teledysku. „Zawsze uważałem za okropnie nudne to, że wszyscy jeździmy jednym z 15 modeli pojazdów w kolorze, który praktycznie nie różni się od pozostałych  dopiero Opel ADAM jest świeży i zupełnie inny pod tym względem” — stwierdził 26-letni Brytyjczyk.

Artystyczny duet „Invernomuto”, czyli Simone Bertuzzi (28) i Simone Trabucchi (27), czerpał inspirację z męskiej i muskularnej stylistyki ADAMA. „Oczywiście Opel ADAM to nie muscle car, dlatego chcieliśmy też zwrócić uwagę na jego elegancką sylwetkę” — wyjaśniają Włosi. W ich filmie występuje typowy super bohater, który pręży muskuły pod obcisłym kombinezonem i skrywa twarz pod fantazyjną maską, a całe noce spędza na torze kartingowym, przechwalając się swoimi umiejętnościami. To typowa interpretacja w stylu „Invernomuto”, który słynie z często absurdalnego, a niekiedy zagadkowego poczucia humoru.

Nowy Opel ADAM będzie miał światową premierę podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu (29 września –14 października 2012 r.). Pierwsze egzemplarze eleganckiego miejskiego Opla pojawią się w salonach sprzedaży w styczniu 2013 r.

Źródło: GM Media Polska

{loadposition NC}