Tak mogłaby wyglądać nowa Calibra!?!

Tak mogłaby wyglądać nowa Calibra!

 

Pogłoski o powrocie Calibry na rynek pojawiały się już kilkakrotnie, ale ani razu nie znalazły swojego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Tym razem pewnie będzie podobnie, a szkoda…

Wiele wskazuje na to, że kondycja Opla i siostrzanego Vauxhalla nie jest najlepsza. Obie marki konsekwentnie zaprzeczają takiemu stanowi rzeczy, ale przecieki sugerujące, że ich fabryki w Niemczech i Wielkiej Brytanii mogą zostać zamknięte, nie biorą się przecież znikąd.

W takiej sytuacji wdrożenie do produkcji nowego coupe jest praktycznie niemożliwe i śmiały projekt Davida Cardoso prawdopodobnie trafi do szuflady czekając na lepsze czasy. Nie przeszkadza to jednak, aby przyjrzeć się mu nieco bliżej.

 

 


Następca osławionej Calibry miałaby zadebiutować na rynku pod nazwą Enigma. Tajemniczy Opel z napędem na tylne koła konstrukcyjnie oparłby się na Chvrolecie Camaro i pozwalał na podróż 4 osobom.

Autor projektu zdradza, że pracując nad tylną częścią auta inspirował się wyglądem modelu Insignia, podczas gdy stylistyka przodu nawiązuje do Astry GTC i koncepcyjnego Flextreme.
David Cardoso nie ukrywa, że jego auto równie dobrze mogłoby uzupełnić ofertę modelu Insignia, wzbogacając o wersję coupe, ale w jego przekonaniu, byłoby lepiej, gdyby samochód był postrzegany jako nowa Calibra.

 

Zdjęcie: David Cardoso

Źródło: Onet.pl

{loadposition NC}