Raport awaryjności DEKRA 2011: najlepsze oceny za jakość dla Opla Insignii

Raport awaryjności DEKRA 2011: najlepsze oceny za jakość dla Opla Insignii

  • Insignia zwycięzcą Raportu awaryjności DEKRA 2011 w kategorii „Najlepsza ocena indywidualna”
  • Najmniejszy wskaźnik wad spośród wszystkich testowanych samochodów

Insignia DekraRaport awaryjności DEKRA 2011 wskazał model Opel Insignia jako samochód z najmniejszą ilością usterek. Przy 96,1% bezawaryjnych jednostek sztandarowy model Opla osiągnął najlepszy wynik spośród wszystkich testowanych samochodów. Opel uzyskał najlepszą ocenę po raz drugi z rzędu, po zwycięstwie Corsy w tej samej kategorii w 2010 roku. Każdego roku DEKRA przygotowuje raport awaryjności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu. Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów inspekcji przeprowadzonych na 230 modelach.

{googleAds}


{/googleAds}

Świetna ocena w raporcie jest kolejnym dowodem na najwyższą jakość nie tylko Insignii, ale również całej oferty modeli Opla” – powiedział Alain Visser, wiceprezes Opla/Vauxhalla ds. marketingu, sprzedaży i usług posprzedażnych podczas wręczenia nagrody w Rüsselsheim. „Naszym klientom obiecujemy najwyższą jakość i zapewniamy ją dzięki dożywotniej gwarancji!

 

 

Wolfgang Linsenmaier, dyrektor wykonawczy DEKRA Automobile GmbH, dodał: „Z przyjemnością gratuluję firmie Opel najlepszej łącznej oceny indywidualnej po raz drugi z rzędu! Przy 96,1% bezawaryjnych samochodów Opel Insignia uzyskał najlepszy wynik wśród wszystkich klas.

Od wprowadzenia do sprzedaży w 2008 roku Insignia – „Samochód Roku 2009” – otrzymał ponad 40 międzynarodowych wyróżnień za atrakcyjny design i innowacyjne technologie.

Opel Insignia oferuje wiele innowacyjnych technologii wysokiej jakości. Adaptacyjne zawieszenie FlexRide oraz adaptacyjny napęd Opla na wszystkie koła i elektroniczny dyferencjał tylny z ograniczonym poślizgiem (eLSD) ustanawiają standardy dynamiki jazdy i prowadzenia. Opcjonalnie dostępne są również nagradzane technologie, takie jak przednie reflektory biksenonowe AFL+ z dziewięcioma funkcjami oświetlania oraz kamera przednia Opla z systemem ostrzegania o zmianie pasa ruchu i rozpoznawania świateł sygnalizacyjnych. Kolejnym udogodnieniem wysokiej klasy, zwłaszcza dla osób często podróżujących, są ergonomiczne siedzenia sportowe certyfikowane przez zespół ekspertów w dziedzinie ortopedii „Aktion Gesunder Rücken e.V.” (AGR).