Radzimy Uważać!!! Dostałeś za darmo breloczek do kluczy? Wyrzuć go, bo mogą ci okraść mieszkanie!

Radzimy Uważać!!! Dostałeś za darmo breloczek do kluczy? Wyrzuć go, bo mogą ci okraść mieszkanie!


Przestępcy znaleźli kolejny sposób, jak oszukać naiwnych ludzi. Na stacjach benzynowych i parkingach rozdają zupełnie za darmo kierowcom breloczki do kluczy. W środku jest specjalny chip, dzięki któremu mogą sprawdzić, kiedy właściciela breloczka nie ma w domu i włamać się do środka.

Informację o procederze szczecińska polska policja otrzymała od kolegów z Niemiec i Holandii. – Tam w ostatnim okresie czasu, głównie na stacjach benzynowych i parkingach, oferowane są za darmo breloczki do kluczy, w których znajdują się chipy. Rozdają je głównie Rumuni – wyjaśnia podkom. Przemysław Kimon, rzecznik zachodniopomorskiej policji.

Kiedy już kierowca przyjmie breloczek, przestępcy śledzą go, aż do miejsca zamieszkania. Następnie, kontrolując sygnał z breloczka (zakładając, że właściciel będzie go miał przy sobie), czekają aż wyjdzie z domu. I wtedy okradają mieszkanie.

Rzecznik policji przyznaje, że na razie nie zanotowano podobnych sytuacji w Zachodniopomorskiem. Niewykluczone jednak, że przestępcy przeniosą się do naszego kraju, kiedy tylko Niemcy i Holendrzy zaczną ostrożniej podchodzić do darmowych prezentów od osób pochodzenia rumuńskiego.

Policjanci ostrzegają, aby nie przyjmować tego typu darmowych prezentów.

Źródło: gazeta.pl

 

{loadposition NC}