Opel mianowany „Najbardziej innowacyjną marką 2010 roku”

Opel mianowany „Najbardziej innowacyjną marką 2010 roku”

  • Nowa Meriva i nowa Astra wygrywają łącznie w siedmiu kategoriach
  • Opel uhonorowany tytułem najbardziej innowacyjnej marki w sektorze motoryzacyjnym

Opel Plus X AwardZwycięzcy „Plus X Award 2010”, największego konkursu na świecie wyłaniającego najlepsze technologie oraz produkty sportowe i lifestyle‘owe, zostali ogłoszeni podczas ceremonii wręczenia nagród w Kolonii. Gwiazdą był Opel – Meriva wygrała w kategoriach innowacji, designu, funkcjonalności i ergonomii, a Astra także zajęła najwyższe miejsca w kategoriach designu, funkcjonalności i ergonomii. Dzięki zwycięstwom w siedmiu kategoriach Opel otrzymał również tytuł „Najbardziej innowacyjnej marki 2010 roku” w sektorze motoryzacyjnym, pokonując producentów samochodów premium i sportowych. Meriva i Astra otrzymały także tytuł: „Najlepszy produkt roku 2010” w swoich segmentach.

Na konkurs Plus X Awards zgłoszono ponad tysiąc produktów, które zostały ocenione przez jury składające się ze 144 osób z 32 krajów. Nagrodzono wyjątkowe osiągnięcia w kategoriach innowacji, jakości, designu, komfortu prowadzenia, ergonomii i ekologii.

Po otrzymaniu odznaczenia „Seal of Quality” w kategorii innowacji za przednią kamerę w 2009 roku Opel ponownie wykazał się wiedzą ekspercką w przypadku Astry i Merivy. „Jestem dumny z tych nagród” – zdradził Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych. „Są one dowodem na to, że silne strony naszej marki, takie jak design i funkcjonalność, są uznawane i rekomendowane przez bezstronnych jurorów konkursu Plus X Award, co z kolei potwierdza, że ergonomia to nasz atut, który ma coraz większe znaczenie”.

Nową Merivę cechuje ogrom innowacji technicznych i praktycznych, jak tylne drzwi FlexDoors z zawiasami umieszczonymi z tyłu, system siedzeń tylnych FlexSpace oraz konsola centralna FlexRail, którą można konfigurować indywidualnie. Monocab Meriva, który można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Ceny samochodu poznaliśmy 22 maja i od tego czasu można składać zamówienia do produkcji.

Oprócz atrakcyjności pod względem designu, funkcjonalności i ergonomii nowa, pięciodrzwiowa Astra wyznacza także standardy pod względem oszczędności. Przy emisji CO2 w wysokości 109 g/km oraz zużyciu zaledwie 4,1 litrów paliwa na 100 km jazdy w cyklu mieszanym Astra 1.3 CDTI ecoFLEX jest jednym z najbardziej oszczędnych samochodów w klasie pojazdów kompaktowych. Dotychczas wpłynęło ponad 150 000 zamówień na Opla Astrę w Europie.