Opel Meriva zdobywcą Złotej Kierownicy 2010

Opel Meriva zdobywcą Złotej Kierownicy 2010

Meriva nagrodaOpel Meriva zdobył nagrodę Złotej Kierownicy 2010, idąc tym samym w ślady innych modeli Opla biorących udział w słynnych na całym świecie konkursach motoryzacyjnych. W ubiegłym roku Astra przywiozła do Rüsselsheim Złotą Kierownicę tuż po tym, jak Insignia uznana została za Samochód Roku 2009. Zatem w 35-letniej historii nagrody Złotej Kierownicy Opel zdobył ją po raz 14.

40 milionów europejskich czytelników magazynu Auto Bild, Bild am Sonntag i 26 czasopism partnerskich uznało Merivę za jednego z 20 najlepszych spośród 42 kandydatów. Następnie 40 jurorów poddało wyselekcjonowane pojazdy testom na torach Pirelli w Balocco we Włoszech. Meriva zdecydowanie wygrała zgodnie z ponad połową z 32 kryteriów, błyskawicznie stała się również faworytem jurorów. Wygrała w trzech z czterech grup (inżynierów mechaników, wydawców i VIPów). Wśród kierowców wyścigowych zajęła drugie miejsce. W końcowym rankingu Meriva znacznie wyprzedziła konkurencję.

Możliwość odebrania tej nagrody to dla nas – a przede wszystkim dla naszych współpracowników – zaszczyt. Stanowi ona kolejny dowód na to, że wytwarzane przez nas pojazdy znajdują się wśród najlepszych” – powiedział CEO Opla Nick Reilly odbierając trofeum w berlińskim Axel-Springer Haus.

Dotychczas Meriva zdobyła trzy nagrody międzynarodowe. Niemiecka edycja magazynu AutoBild nagrodziła ją w kategorii designu. Firma Allianz przyznała jej nagrodę Plux X w kategorii technologii. Natomiast holenderska edycja magazynu Autoweek nagrodziła Merivę za innowacyjność. Model ten został także nominowany do tytułu Samochodu Roku.

Również wśród kupujących Meriva okazała się zwycięzcą. Dotychczas na tego minivana złożono ponad 80 000 zamówień.