Opel Meriva przygotowuje rodziny do wakacyjnych wyjazdów podczas mistrzostw świata w piłce nożnej

Opel Meriva przygotowuje rodziny do wakacyjnych wyjazdów podczas mistrzostw świata w piłce nożnej

 • Ergonomiczny: system ErgoFlex poprawia komfort jazdy na długich trasach
 • Czysty: innowacyjne rozwiązania FlexRail powiększają przestrzeń bagażową
 • Przyjazny dzieciom: falista linia nadwozia zwiększa widoczność z tylnych siedzeń
 • Oszczędny: wydajny napęd przyjazny dla środowiska i rodzinnego budżetu

Opel Meriva, @GMEmocje związane z mistrzostwami świata w piłce nożnej mogą sprawić, że wiele rodzin zrezygnuje z podróży samolotem w trakcie rozgrywek, ale to nie musi przeszkodzić w realizacji wakacyjnych planów. Opel zaprojektował rodzinną Merivę nowej generacji, dzięki której letnie wyjazdy staną się bezpieczne, wygodne i relaksujące dla wszystkich. Nie będą też musiały się łączyć z odcięciem od informacji. Na wyposażenie specjalne składa się system ErgoFlex, polecany przez specjalistów od zdrowia pleców.

Wyjątkowe siedzenia FlexSpace Merivy umożliwiają dostosowanie ich liczby, od dwóch do pięciu osób oraz ich potrzeb, przez co ułatwiają załadowanie bagażu. Opcjonalny tylny bagażnik rowerowy można wysuwać z tylnego zderzaka i składać ponownie.

Wysokie siedzenia w stylu teatralnym oraz 5-centymetrowe wgłębienie wzdłuż bocznej karoserii tworzą wyraźną falę. Zapewnia to młodym pasażerom lepszy widok z okna, unikanie choroby lokomocyjnej i ciągłych pytań „kiedy wreszcie dojedziemy?”.

Duża liczba kieszeni i półek pod siedzeniami – w sumie 32 oddzielne pojemniki ‑ sprzyjają zachowaniu czystości wnętrza, przynajmniej na początku podróży. Jest mnóstwo miejsca na kredki, gry samochodowe i iPody ­– jak w ekskluzywnym systemie konsoli centralnej FlexRail z wymiennymi jednostkami magazynowania umieszczonymi na aluminiowych szynach pomiędzy przednimi siedzeniami.

Z przodu rodzice mogą siedzieć wygodnie w siedzeniach oferujących największe możliwości dostosowania w tym segmencie. Mogą też wybrać certyfikowane przez ekspertów ergonomiczne siedzenia przyjazne dla pleców.

W sumie system ErgoFlex – zawierający FlexSpace, FlexDoors, siedzenia ergonomiczne i zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix – otrzymał specjalną nagrodę od Aktion Gesunder Rücken (Akcja na rzecz Zdrowych Pleców), niezależnego zrzeszenia ekspertów od zdrowia pleców, przez co Opel mógł nadać mu nazwę ErgoFlex.

Tym, co być może jeszcze bardziej ucieszy rodziców, jest wydajne zużycie paliwa. Napęd nowej Meriwy jest dostosowany do wydajnych osiągów oszczędzających paliwo w samochodzie, którego prowadzenie jest wygodne i pozwala na zrównoważoną jazdę. Np. silnik diesel o mocy 1.3 CDTI (55KM/75KM) zużywa jedynie 4,9 litra/100 km, emituje 129 g/km i pozwala zaoszczędzić pieniądze za wakacyjny wypoczynek.

Chociaż Meriva oficjalnie pojawi się w salonach w Niemczech i innych krajach europejskich dopiero 12 czerwca, w całej Europie otrzymano już 30 tys. zamówień na sezon letni. Tak duże zainteresowanie pokazuje, że Meriva przypadła klientom do gustu.

 

Kilka prostych porad wakacyjnych:


 • Przygotuj samochód na dłuższą podróż

Przed wyruszeniem w dłuższą podróż sprawdź samochód. Zwróć szczególną uwagę na poziom oleju i płynu chłodzącego, przednie i tylne światła oraz ciśnienie w oponach. Kontrolę taką można też przeprowadzić w punktach dystrybucyjnych Opla. Delikatne (!) zwiększenie ciśnienia w oponach także pomaga zaoszczędzić paliwo. Dokładniejsze zalecenia znajdują się w tabeli Opla dot. ciśnienia pod pokrywą wlewu.

 • Unikaj przeładowania

Przeładowany samochód to utrudnione prowadzenie, bałagan w pokojach hotelowych i wiele zagubionych rzeczy. Zostaw trochę miejsca na pamiątki.

 • Właściwie załaduj samochód

Zabezpiecz bagaż w bagażniku, tak aby nic nie mogło wpaść do kabiny pasażerskiej nawet w razie nagłego hamowania.

 • Zachowaj komfort dzięki zen

Samopoczucie kierowcy w znacznym stopniu zależy od psychiki i stanu fizycznego. Pamiętaj: podróż to także część wakacyjnego wypoczynku. Utrzymuj chłodną temperaturę w samochodzie. Kierowcy nie powinno być za gorąco. Optymalna temperatura to ok. 22 stopnie Celsjusza. Jeśli jedna strona samochodu jest nasłoneczniona, a druga nie, unikaj kłótni i włącz automatyczną klimatyzację. System dwustrefowy pozwala na rozdzielność regulacji, tak aby każdy był zadowolony.

 • Zadbaj o zajęcie dla dzieci

Odszukaj stare gry, śpiewaj piosenki lub kup nową grę elektroniczną specjalnie na drogę, aby dzieci były szczęśliwe i nie nudziły się w czasie jazdy. Ulubiona książka w wersji audio może być dla nich również świetną rozrywką. Zestawy informacji i rozrywki Opla oferują w tym celu znakomite wejście MP3. Pomogą także śledzić wydarzenia podczas mistrzostw świata w piłce nożnej.

 • Róbcie przerwy i wymieniajcie się za kierownicą

Kierowca powinien robić ok. 15-minutową przerwę co 2 – 3 godziny. Wyjście na świeże powietrze pomoże też dzieciom przetrwać długie godziny siedzenia. Każdy kierowca się męczy, dlatego należy zmieniać się za kierownicą podczas podróży. Wszyscy dojadą do celu zrelaksowani, jeżeli nikt nie będzie usiłował „prowadzić” z tylnego siedzenia.

 • Unikaj szczytowych okresów wakacyjnych

Korków można uniknąć, rozważnie planując wakacje. Ruch na ulicach zwykle zwiększa się w pierwszych i ostatnich dniach szkolnych wakacji. Wiele hoteli teraz oferuje elastyczne daty przyjazdu i nie traktują już sobót jako dni „wymiany gości”.

 • Zadbaj o posiłki

Chociaż duży, soczysty hamburger może smakować, nie jest to dobry wybór podczas podróży, ponieważ potrawy zawierające dużo tłuszczu są ciężkostrawne. Takie jedzenie może prowadzić do dolegliwości żołądkowych lub zgagi, ponieważ dłuższe przebywanie w pozycji siedzącej w samochodzie powoduje częściowe ściśnięcie żołądka. Siedzenie bez ruchu przez dłuższy czas może powodować wzdęcia lub skurcze żołądka mające związek z osłabioną pracą jelit. Lekkie posiłki bez cukru i tłuszczu byłyby najlepsze. Świeże owoce dostarczają wielu witamin. Niej zapominaj o butelkach wody. Ponieważ jazda w letnim upale może prowadzić do odwodnienia, kierowcy powinni codziennie pić do trzech litrów wody, rozcieńczonego soku owocowego lub herbaty owocowej. Boczna kieszeń w przy przednich siedzeniach w Merivie może pomieścić nawet butelki półtoralitrowe.

 • Zachowaj poczucie humoru

Inżynierowie Opla nie znaleźli dotąd rozwiązania, jeśli chodzi o głosiki z tylnego siedzenia wciąż powtarzające: „Muszę iść do toalety!”.