Opel Astra GTC zwycięzcą konkursu Red Dot Design Award

Opel Astra GTC zwycięzcą konkursu Red Dot Design Award


Rüsselsheim/Essen. Międzynarodowe jury przyznało Oplowi Astra GTC tegoroczną prestiżową nagrodę w konkursie Red Dot Design Award w kategorii „Product design”. Kompaktowe coupé, które wprowadzono na rynek zaledwie kilka miesięcy temu, zdobyło uznanie dzięki sportowemu charakterowi, osiągom, zastosowaniu licznych innowacyjnych technologii oraz urzekającej stylistyce.

Zespół 30 jurorów konkursu Red Dot Design Award pochwalił Astrę GTC za „zachwycającą i sportową stylistykę”. Oceniający zauważyli ponadto, że „pozbawiona elementów poprzecznych panoramiczna szyba przednia, która sięga się aż do połowy dachu, umożliwia wszystkim pasażerom czerpanie maksymalnej przyjemności z jazdy”.

 

Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. To kolejny dowód na to, że nasz język projektowy — połączenie artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją — ma ogromny potencjał. Potwierdza ona również uznanie dla naszej wizji rozwoju, zarówno wśród klientów, jak i ekspertów branżowych” — mówi Mark Adams, wiceprezes Opel/Vauxhall Design.

W tegorocznym konkursie Red Dot Design Award w kategorii „Product design” wzięło udział około 1800 spółek i projektantów z 58 krajów. Uczestnicy zgłosili 4515 produktów w 19 różnych kategoriach, stwarzając w ten sposób bardzo silną konkurencję. Astra GTC okazała się jednak niekwestionowanym zwycięzcą.

Tegoroczny sukces kompaktowego coupé wieńczy pokaźną kolekcję nagród Red Dot Design Award dla pojazdów zaprojektowanych przez Opla. Wśród laureatów tego konkursu są AstraSports Tourer, koncepcyjny samochód Opel Flextreme GT/E, Insignia, Opel GT oraz modele Astry wcześniejszych generacji.

Red Dot Design Award po raz pierwszy odbył się w 1955 roku. Obecnie jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych konkursów wzornictwa na świecie.


Niebiańskie widoki dzięki panoramicznej szybie przedniej

Klientom, którzy wybiorą panoramiczną szybę przednią w nowej Astrze GTC, jazdę uprzyjemnią niebiańskie widoki i kinowa perspektywa. Co więcej, ekskluzywne elementy dodają szczyptę luksusu dynamicznemu wizerunkowi sportowego i kompaktowego coupé. Szeroka szyba przednia rozciąga się do połowy dachu samochodu i zapewnia kierowcy oraz pasażerom niezwykłe wzrokowe i przestrzenne wrażenia podczas jazdy. Przed silnymi promieniami słonecznymi ochroni natomiast wewnętrzna, umieszczona pod panoramiczną szybą roleta. Można ją w każdej chwili łatwo wyregulować i zaczepić za pomocą obrotowego uchwytu. System jest zintegrowany z osłoną przeciwsłoneczną, która pozostaje schowana za tylną częścią dachu nawet wtedy, gdy jest otwarta.

Źródło: GM Media Polska

{loadposition NC}