Opel Astra 2016 – polska prezentacja

Premiera dopiero na targach IAA we Frankfurcie, a w Polsce przedpremierowy pokaz nowej Astry. Klienci już mogą składać zamówienia na ten model w autoryzowanych salonach Opla w całym kraju. Nowa, pięciodrzwiowa Astra jest oferowana w cenie katalogowej od 59 900 zł (sugerowana cena detaliczna wersji Essentia z VAT w Polsce).

„Nowy Opel Astra to prawdziwy skok jakościowy – jest lżejsza, bardziej wydajna, bardziej komfortowa i świetnie się ją prowadzi. Do tego jest oferowana w atrakcyjnej cenie i ma mnóstwo innowacji” – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland. – „Ten samochód ma wszystko, aby zostać przebojem rynkowym!” – dodaje Mieczkowski.

W atrakcyjnej cenie od 59 900 zł będzie można kupić wersję z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM,współpracującym z pięciostopniową skrzynią biegów. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe – manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portalami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia orazcentralny zamek.

W Astrze zastosowano opracowane przez firmę Opel rozwiązania zapewniające najwyższy komfort jazdy i najlepsze właściwości jezdne w tej klasie pojazdów. Wersja Essentia standardowo została wyposażona w układ stabilizacji toru jazdy ESPPlus z ABS oraz systemem ułatwiający ruszanie na wzniesieniu(HSA), który zapobiega stoczeniu się pojazdu z pochyłości przy ruszaniu z miejsca. Standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje również sześć poduszek powietrznych oraz system składania pedałów (PRS).

Wersja Enjoy dostępna w cenie od 63 000 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce) wyposażona została dodatkowo, m.in. w nagradzany system multimedialny IntelliLink z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, tempomat z ogranicznikiem prędkości, pilnujący aby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania radiem i tempomatem.

Astra nowej generacji jest pierwszym modelem Opla, który będzie oferowany z osobistym opiekunem kierowcy Opel OnStar (standard w wersjach Dynamic i Elite) od początku obecności na rynku. Nowa Astra będzie mogła również opcjonalnie zostać wyposażona w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux®. To przełomowe, opatentowane przez firmę Opel, reflektory LED nowej generacji umożliwiają korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych kierowców.

 

Oprócz systemu Opel OnStar i matrycowych reflektorów IntelliLux LED®  właściciele nowej Astry mogą dodatkowo doposażyć swoje auto w szereg opcjonalnych systemów wspomagających kierowcę oraz podnoszących bezpieczeństwo i komfort jazdy. System rozpoznawania znaków drogowych, układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu z układem utrzymania pasa ruchu, a także wskaźnik odległości od poprzedzającego samochoduukład ostrzegania przed kolizją z systemem automatycznego hamowania przy niskich prędkościach sprawiają, że jazda nową Astrą jest nie tylko bardziej komfortowa, ale i bezpieczniejsza. Zaawansowany asystent parkowania zwiększa komfort i potrafi samodzielnie zaparkować samochód za naciśnięciem przycisku. Kamera cofania jest uruchamiana z chwilą włączenia wstecznego biegu. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu wykrywa przeszkody w promieniu 3 metrów z boku i z tyłu samochodu, które znajdują się poza polem widzenia kierowcy.

Na uwagę zasługują także ergonomiczne fotele przetestowane i certyfikowane przez AGR (Kampanię na rzecz zdrowych pleców). Kontynuują one tradycję oferowania znakomitych, ergonomicznych foteli w samochodach marki Opel i są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji podnoszących komfort. Kierowca nowego Opla Astry może zasiadać w fotelu regulowanym w 18 kierunkach. Fotel ten ma także funkcję masażu, wentylacji i regulacji szerokości siedziska. Również pasażerowie z tyłu mogą liczyć na większy komfort dzięki opcjonalnym podgrzewanym siedzeniom skrajnym na tylnej kanapie.

Źródło: Mototarget.pl

Dodaj komentarz