Opel Ampera na liście najpoważniejszych kandydatów do Samochodu Roku 2012

Opel Ampera na liście najpoważniejszych kandydatów do Samochodu Roku 2012.


  • Modele Opla od czterech lat z rzędu na liście najpoważniejszych kandydatów do tytułu „Samochód Roku”
  • Siedem samochodów z europejskiej puli 35 zgłoszeń na liście najpoważniejszych kandydatów do tytułu „Samochód Roku”

Rüsselsheim.  Czwarty rok z rzędu Opel jest na liście najpoważniejszych kandydatów do tytułu „Samochód Roku”, czyli najwyższego w Europie wyróżnienia w dziedzinie motoryzacji. Tym razem o przyznanie tytułu „Samochód Roku” ubiega się Opel Ampera.

Bardzo się cieszymy, że Opel Ampera znalazł się na liście najpoważniejszych kandydatów do tytułu Samochód Roku” powiedział Alain Visser, wiceprezes ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych. „Ampera to naprawdę rewolucyjny pojazd o napędzie elektrycznym, który już zdobył ponad 25 nagród w Europie. Samochody Opla wygrały tytuł „Samochodu Roku” trzy razy w swej historii. Zwycięstwo przypadło Kadetowi E (1985), Omedze A (1987) i Insignii (2009).”

 

Jury składające się z 59 czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 krajów Europy, wybrało siedmiu kandydatów do tytułu „Samochód Roku” spośród 35 samochodów, które niedawno zostały wprowadzone na rynek. Członkowie jury wybiorą jednego zwycięzcę najprawdopodobniej zwracając szczególną uwagę na takie kryteria jak: innowacyjne technologie i paliwo-oszczędność.

Opel Ampera jest pierwszym elektrycznym samochodem, który eliminuje obawy związane z zasięgiem. Akumulatory litowo-jonowe o mocy 16 kWh zasilają silnik elektryczny o mocy 111kW/150 KM. W zależności od stylu jazdy i warunków panujących na drodze, możliwe jest pokonanie odległości w zakresie od 40 do 80 km w wyłącznie akumulatorowym trybie pracy i przy zerowym poziomie emisji. W przypadku dłuższych podróży napędzany paliwem silnik/generator zwiększa całkowity zasięg pojazdu do ponad 500 kilometrów przy pełnym zbiorniku paliwa. Tego rodzaju technologia zwiększająca zasięg pojazdu sprawia, iż Ampera jest pierwszym samochodem elektrycznym gwarantującym wygodę oferowaną przez pojazd konwencjonalny.

Zwycięzca tytułu „Samochód Roku” zostanie ogłoszony 5 marca, podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Źródło: GM Media Polska

{loadposition NC}