Opel Ampera‑e: debiut w Paryżu

AmperaePodczas zbliżających się targów w Paryżu, Opel zaprezentuje nowy samochód elektryczny o nazwie Ampera‑e.

Atutem nowego Opla mają być osiągi. Maksymalny moment obrotowy wynosi 360 Nm, a moc silnika elektrycznego to aż 204 KM. Do ulubionych dyscyplin Opla Ampery‑e należą start spod świateł i włączanie się do ruchu na autostradzie. Kompaktowy samochód przyspiesza do 50 km/h w ciągu zaledwie 3,2 sekundy, a zwiększenie prędkości z 80 do 120 km/h, na przykład przy wyprzedzaniu, zajmuje mu tylko 4,5 sekundy. Ampera‑e może zatem poszczycić się podobnymi osiągami, jak flagowe sportowe modele Opla spod znaku OPC.

Jednocześnie Ampera‑e oferuje dłuższy zasięg niż większość samochodów elektrycznych na rynku. Kompaktowe proporcje Ampery‑e wynikają z umieszczenia płaskiego akumulatora pod podłogą pojazdu. Taki sposób ulokowania akumulatora przekłada się też na przestronne wnętrze, w którym może wygodnie podróżować pięć osób.

Na przyjemność z pokonywania dalekich tras mogą liczyć także pasażerowie Ampery‑e. Samochód jest wyposażony w system multimedialny IntelliLink oraz Opel OnStar. Ten osobisty opiekun kierowcy może działać jako wydajny hotspot Wi‑Fi, zapewniając łączność z Internetem. Z kolei systemy IntelliLink kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto ułatwiają korzystanie z funkcji smartfona w Amperze-e.

Źródło: Informacja Prasowa.