Nowy Opel Corsa: gotowy do zimy

Dni są coraz krótsze, a temperatura spada. Wyruszając w podróż zimową porą, trzeba liczyć się z nieprzewidywalną pogodą, zmiennymi warunkami jazdy, mniejszym komfortem i większym ryzykiem związanym z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Samochody marki Opel są wyposażone w liczne rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo

Dotyczy to nie tylko samochodów średniej wielkości, ale także mniejszych modeli, takich jak nowy Opel Corsa. Ogrzewana szyba czołowa ThermaTec, podgrzewane lusterka boczne, automatycznie przyciemniające się lusterko wewnętrzne i bi-ksenononowe reflektory gwarantują świetną widoczność i przyjemność z jazdy Corsą w każdych warunkach.

„Dbamy, aby kierowcy samochodów marki Opel mogli cieszyć się bezpieczną i przyjemną jazdą o każdej porze roku, nawet w przypadku tańszych modeli, takich jak Corsa. Zastosowane w niej liczne „inteligentne” technologie, spotykane często tylko w samochodach wyższej klasy, ułatwiają kierowcy i pasażerom bezpieczne dotarcie do celu” – powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w Opel Group. „Corsa zachęca do jazdy nawet w czasie tęgich mrozów”.


Jazda „na czołgistę” zimą? Nie nową Corsą!

Widoczność to podstawa bezpieczeństwa. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, a w aucie wilgotno lub ciepło szyby mogą parować znacząco ograniczając widoczność. Opcjonalna szyba czołowa ThermaTec gwarantuje pełną widoczność. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby usunąć skondensowaną wilgoć. Podgrzewana tylna szyba oraz elektrycznie podgrzewane lusterka boczne zapewniają dobre pole widzenia w strefie za samochodem. Automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne przydaje się po zmroku. Lusterko przyciemnia się, gdy tylko w polu widzenia pojawi się pojazd nadjeżdżający z tyłu. Biksenonowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej i funkcją doświetlania zakrętów poprawiają widoczność w czasie złej pogody. Ultranowoczesną technologię oświetleniową w samochodach marki Opel docenią szczególnie osoby, które wyruszają do pracy jeszcze przed świtem i wracają do domu dopiero wieczorem.

 

Trudne warunki na drodze? Opel zmniejsza stres i zwiększa komfort.

Liczne rozwiązania zastosowane w podwoziu i układzie napędowym także podnoszą poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie ograniczają stres związany z jazdą po śliskiej nawierzchni pokrytej opadłymi liśćmi lub warstwą lodu z marznącej mżawki. Przykładowo elektroniczny program stabilizacji ESPPlus oraz układ kontroli trakcji TCPlus, które współpracują z modułem sterowania silnikiem i hamulcami, a także w ABS z kontrolą stabilności w zakrętach i układ wspomagania hamowania awaryjnego. Elementy te zapewniają możliwie najlepszą stabilność kierunkową.

Dodatkowe atuty: Nowa Corsa, podobnie jak jej poprzedniczka, jest oferowana z podgrzewanymi fotelami i kierownicą. Przyjemne ciepło można poczuć już po jednej minucie, nawet w największy mróz. Opcjonalnym ogrzewaniem postojowym (dostępnym w wielu modelach Opla) można sterować zdalnie za pomocą pilota. Można również skorzystać z programatora czasowego. Jest to propozycja dla osób, którym zależy, aby w samochodzie panowała odpowiednia temperatura zanim jeszcze zasiądą za kierownicą.


Jesteś gotowy do zimy? Ople są.

Nowa Corsa nie jest jedynym modelem, który oferuje kierowcy bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, przydatne szczególnie w chłodnych miesiącach, gdy wcześnie zapada zmrok. W wielu innych modelach, takich jak Astra, Insignia, Mokka czy Zafira Tourer, dostępne są biksenonowe reflektory z podnoszącym bezpieczeństwo systemem adaptacyjnego oświetlenia przedniego (AFL+). Wiązka światła o zmiennej geometrii emitowana przez reflektor ksenonowy automatycznie dostosowuje się do zróżnicowanych warunków drogowych i pogodowych, a zmieniający się rozkład światła zapewnia większe bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi. Rozbudowany pakiet nawet dziesięciu inteligentnych funkcji oświetlenia gwarantuje bezstresową jazdę po zmroku lub przy słabej widoczności.

Ponadto niektóre modele, w tym Mokka, Insignia i Insignia Country Tourer, są wyposażone w adaptacyjny napęd na wszystkie koła. W razie potrzeby system w ułamku sekundy dołącza tylny napęd, aby zagwarantować optymalną przyczepność.


Opel jest przygotowany, więc kolej na kierowców…

Firma Opel podejmuje działania, aby prowadzenie samochodu zimą dostarczało jak najwięcej przyjemności. Służą temu liczne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa i komfortu stosowane w poszczególnych modelach – od ADAMa, poprzez Corsę, aż do Zafiry Tourer. Niemniej jednak wciąż bardzo wiele zależy od kierowcy:

  • Niezamarzający płyn do spryskiwaczy: Zbiornik płynu, przewody i dysze nie mogą być zamarznięte, aby w każdej chwili można było oczyścić pole widzenia.
  • Niezamarzający płyn chłodniczy: Sprawdź temperaturę zamarzania płynu lub zleć to w Autoryzowanym Serwisie Opla. Płyn chłodniczy musi spełniać swoją funkcję nawet podczas mrozu. Jest to możliwe tylko wtedy kiedy pozostaje płynny.
  • Opony zimowe: Opony zimowe mają lepszą przyczepność i skracają drogę hamowania przy niskiej temperaturze. W takich warunkach opona letnia twardnieje i ślizga się po zimnej nawierzchni, natomiast specjalna mieszanka gumy w oponie zimowej zapewnia lepszą przyczepność.
  • Łańcuchy śniegowe: Z łańcuchów należy korzystać na drogach pokrytych śniegiem. Zakładanie ich warto przećwiczyć odpowiednio wcześniej. Łańcuchy muszą być dopasowane do rozmiaru ogumienia. No i oczywiście trzeba je na wszelki wypadek wozić ze sobą w samochodzie.
  • Przewidywanie sytuacji i unikanie gwałtownych manewrów: dzięki temu samochód utrzyma bezpieczny tor jazdy.
  • Więcej czasu na przygotowanie samochodu do jazdy: Opady śniegu często pojawiają się niespodziewanie. Nawet jeżeli warstwa białego puchu na samochodzie wygląda uroczo, przed rozpoczęciem jazdy samochód należy oczyścić ze śniegu i lodu. Dotyczy to także szyb bocznych i dachu. Dzięki temu nagłe hamowanie nie skończy się zasłonięciem pola widzenia przez śnieg zsuwający się z dachu, a inni kierowcy nie będą musieli obawiać się spadających na nich śniegowych pocisków. Za jazdę samochodem, z którego nie usunięto śniegu, grozi mandat!

Źródło: Opel Media Center.

Dodaj komentarz