Kolejny krok naprzód w produkcji Opla Ampery

Kolejny krok naprzód w produkcji Opla Ampery

W piątek 23 kwietnia pierwsze przedprodukcyjne egzemplarze Opla Ampery, którego premiera jest planowana na rok 2012, zjechały z taśmy Ośrodka Badań Przedprodukcyjnych GM w Warren w stanie Michigan.

W następnych miesiącach montażyści złożą kolejne przedprodukcyjne egzemplarze Ampery. Samochody te nie trafią do sprzedaży, lecz zostaną wykorzystane w testach i pomogą ustalić, czy konstrukcja pojazdu jest zgodna z założeniami projektowymi, a także dopracować oprogramowanie i urządzenia kontrolne. Technicy z Europy i Stanów Zjednoczonych użyją również tych egzemplarzy do przetestowania ogólnych właściwości jezdnych Ampery. Niektóre z samochodów dosyć szybko skończą swoje życie w badaniach wytrzymałościowych i testach bezpieczeństwa.

 

 

„Wszystko idzie zgodnie z planem zakładającym debiut Ampery na europejskim rynku pod koniec przyszłego roku” – twierdzi Andrew Farah, Naczelny Inżynier Projektu Ampera. „Jest jeszcze dużo do zrobienia, ale możliwość poprowadzenia nowej, przedprodukcyjnej Ampery to wielkie osiągnięcie naszych zespołów tutaj i w Europie”.

Opel Ampera, samochód elektryczny o zwiększonym zasięgu, może przejechać do 60 km na samych bateriach. Po ich wyczerpaniu zostaje uruchomiony silnik spalinowy napędzający generator ładujący baterie i wydłużający zasięg samochodu do 500 km. Baterie pojazdu można ładować z sieci domowej, poprzez przewód znajdujący się w wyposażeniu pojazdu. Wprowadzenie pojazdu do sprzedaży jest planowane na koniec roku 2011.

{loadposition NC}