Druga tura konkursu ecoFLEX Experience Opla

Druga tura konkursu ecoFLEX Experience Opla gotowa do rozpoczęcia

  • Około 25 tys. uczestników zarejestrowało się jak dotąd do zawodów w oszczędzaniu paliwa
  • Nagrodą dla najbardziej ekologicznego kierowcy w Europie będzie Opel Ampera
  • Do 40 procent sprzedawanych modeli samochodów Opla ma oznaczenie ecoFLEX

Opel ecoFlex ExpirienceOd rozpoczęcia ecoFLEX Experience w kwietniu 2010 do konkursu zgłosiło się do tej pory ok. 25 tys. uczestników, którzy wezmą udział w europejskich zawodach jazdy ekologicznej Opla. Obecnie druga tura tego konkursu czeka na rozpoczęcie.

W pierwszej turze wszyscy uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę na temat jazdy ekologicznej w quizie online, a do 11 czerwca w drugiej turze zastosują teorię w praktyce i odbędą wirtualny kurs nauki jazdy na symulatorze internetowym.

 

 

Pod hasłem: „Ekologiczni kierowcy poszukiwani!” uczestnicy konkursu w poszczególnych turach sprawdzą wiedzę i umiejętności, aby ostatecznie wyłonić jednego przedstawiciela dla każdego państwa. W rundzie finałowej rzeczywistość wirtualna zostanie przeniesiona do świata realnego, kiedy to 19 najbardziej ekologicznych kierowców z każdego kraju uczestniczącego w konkursie zostanie zaproszonych na wielodniową imprezę, która odbędzie się w Szwecji pod koniec lipca. Pod okiem profesjonalistów finaliści zmierzą się ze sobą na torze Sturup Raceway w Malmö. Najbardziej ekologiczny kierowca zdobędzie wtedy tytuł Mistrza ecoFLEX Experience. Zwycięzca może spodziewać się specjalnej nagrody: jednego z pierwszych wyprodukowanych samochodów Opel Ampera, które zapewniają przyjazny dla środowiska i przyszłościowy transport.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie nadal mogą rejestrować się online. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą po prostu kliknąć na ecoflex-experience.com  – a być może pojadą do Szwecji.

 

Troska o środowisko naturalne: Od ecoFLEX do Opla Ampera

 

Niskie zużycie paliwa to jedno z podstawowych kryteriów dla wielu osób kupujących samochody. W ramach portfelu ecoFLEX Opel oferuje im wspaniały wybór modeli spełniających to wymaganie. Od Agili po Insignię – samochody ecoFLEX są szczególnie oszczędne i przyjazne dla środowiska. Kierowcy Opla, o dużej świadomości ekologicznej, nie muszą godzić się na ograniczone osiągi czy mniejszą przyjemność jazdy – ani też ponosić dużych kosztów dodatkowych. Wszystkie typy układów napędowych są dostępne – na gaz, olej napędowy, a także alternatywne paliwa takie jak CNG (Compressed Natural Gas – sprężony gaz naturalny) czy LPG (gaz propan-butan). Nabywcy samochodów są zadowoleni z możliwości jazdy zarówno ekonomicznej, jak i ekologicznej. Obecnie do 40 procent sprzedawanych modeli samochodów Opla ma oznaczenie ecoFLEX.

Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX oraz Astra 1.3 CDTI ecoFLEX to najnowsze przykłady zastosowania tej technologii. Pięciodrzwiowa Astra sedan o mocy 70 kW/95 KM potrzebuje przeciętnie jedynie 4,1 litra oleju napędowego na 100 kilometrów, co daje wzorowo niskie emisje CO2 wynoszące 109 g/km. Corsa, o takiej samej mocy, osiąga nawet jeszcze lepsze wyniki – wymaga tylko 3,7 litra na 100 km i emituje 98 gramów CO2 na kilometr, a więc na poziomie poniżej 100 gramów.

Model przedprodukcyjny pojazdu elektrycznego o zwiększonym zasięgu (Extended-Range Electric Vehicle – E-REV) ostatnio z powodzeniem przeszedł pierwszy test jazdy długodystansowej na drodze publicznej podczas przejazdu z Rüsselsheim do Genewy. Akumulator jonowo-litowy o energii 16 kWh pozwala na podróż do 60 kilometrów jedynie na napędzie elektrycznym, całkowicie bez emisji spalin. Następnie silnik benzynowy zaczyna generować elektryczność napędzającą koła aż do końca jazdy. Prowadzenie tego samochodu dostarcza wiele przyjemności. Niezwykle cichy silnik elektryczny o mocy 111 kW/150 KM dostarcza 370 niutonometrów momentu obrotowego po uruchomieniu. Przyspiesza Amperę od zera do 100 km/godz. w ciągu 9 sekund i osiąga maksymalną prędkość 161 km/godz.

{loadposition NC}