dr Neumann odwiedza Opel GT Show na Techno Classica

Na tegorocznej wystawie Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia) firma Opel zorganizowała spotkanie dwóch pokoleń motoryzacyjnych innowacji, prezentując studyjny samochód sportowy GT Concept.

opelgt2Na tegorocznej wystawie Techno Classica w Essen (6–10 kwietnia) firma Opel zorganizowała spotkanie dwóch pokoleń motoryzacyjnych innowacji, prezentując studyjny samochód sportowy GT Concept.

 

Po udanej światowej premierze na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie minimalistyczne coupé debiutuje w Niemczech, w otoczeniu ekskluzywnych krewniaków GT. Największą na świecie wystawę klasycznych samochodów odwiedzili dziś dyrektor generalny firmy Opel dr Karl-Thomas Neumann oraz wiceprezes ds. komunikacji Johan Willems. 28. edycja Techno Classica zgromadziła około 1 250 wystawców prezentujących swoje produkty w 21 halach o łącznej powierzchni 127 000 m2.

„Techno Classica jest niezwykłym wydarzeniem i szczególną okazją do spotkania przedstawicieli starszego i młodszego pokolenia. Dotyczy to zarówno gości, jak i naszych modeli. W imponującym stylu pokazujemy, jak zbudować most łączący lata 60. z przyszłością, czyli Ople GT z modelem GT Concept” — powiedział dr Neumann na stoisku Opla w hali nr 2.

W tym roku wystrój stoiska marki Opel przypomina wnętrza studia projektowego w Rüsselsheim z lat 60. ubiegłego wieku. Opel jako pierwszy europejski producent uruchomił własną zaawansowaną pracownię projektową w 1964 roku. Powstał w niej legendarny GT Experimental z 1965 roku, który również jest prezentowany w Essen. Obok kultowego pojazdu sprzed lat stoi najnowszy koncepcyjny Opel GT Concept. Na wystawie można podziwiać nie tylko seryjnego czerwonego GT, ale także niezwykle szybkie wersje tego modelu zmodyfikowane przez specjalistyczne firmy tuningowe Conrero, Gerent i Irmscher.

Wspólna ekspozycja firmy Opel i klubu ALT‑Opel jest już tradycją wystawy Techno Classica. Największy na świecie klub miłośników zabytkowych pojazdów tej marki od lat pomaga producentowi z Rüsselsheim w organizowaniu wystaw klasycznych samochodów. Na stoisku, jak zwykle, dyżurują przedstawiciele klubu, gotowi odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące prezentowanych zabytkowych Opli.

Żródło: Informacja Prasowa