Crossland X: nowy crossover Opla

crosslandx_1Nowy Crossland X jest już drugim przedstawicielem rodziny X w gamie modeli Opla i podobnie jak Mokka X należy on do segmentu B.

W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o zwartych wymiarach zewnętrznych, który jednak sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy model mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy. Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 410 litrów. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika.
Atutem Opla Crossland X ma być nowoczesne elementy wyposażenia. Opcjonalne, adaptacyjne w pełni diodowe reflektory AFL, wyświetlacz head-up, panoramiczna kamera cofania, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania senności kierowcy, asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar, a także system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz 8‑calowym ekranem dotykowym.
Producent zapewnia, że w ofercie znajdzie się szeroka gamą silników benzynowych, wysokoprężnych i przystosowanych do LPG, współpracujących z manualną lub automatyczną przekładnią.

Źródło: Informacja Prasowa